Windsurfing a jacting ChebJesenice - grafyArchiv článků

2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019

Report z WATERSWEETS OCEAN FESTIVAL 2007

31. 07. 2007

ilustrační fotografie
Otevřené Mistrovství České republiky ve windsurfingu 2007 – Freestyle, které se konalo na řeckém ostrově Lefkáda, v městečku Vassiliki, kde v letních měsících fouká silný termický vítr.

Jednotlivé rozjížďky (heaty) se jedou v daném pořadí a tento heat trvá 5 minut. Musím podotknout, že to opravdu není moc času a ani podmínky nebyly ideální. Častokrát jsem musel “kličkovat“ mezi turisty a na rozbité vodě od jiných surferů hledat příhodné vlny nebo zklidněné plochy pro slidy a skoky.

V prvním kole (single elimination) jsem dostal do dvojice favorita soutěže Australana Colina Dixona (v celkovém pořadí skončil na druhém místě), reprezentujícího Anglii. Věděl jsem, že nemám moc šancí, ale zadarmo jsem mu vyřazení nedal.

Další den (double elimination) jsem vyřadil učitele Windsurfingu v místní Happy surf, jezdce Matze. Hned na to jsem se utkal s Řekem Teem Bathrelosem. Podařilo se mi ho také vyřadit.

Další na řadě byl Simon Hurrey (konečný vítěz závodu, jezdec světového poháru). Toho jsem přirozeně nevyřadil, ale za svou jízdu jsem se stydět nemusel.

Další dny se odjel tzv. super session, což znamená, že se startovní pole rozdělilo do dvou skupin, načež jedna část “předvádí“ 20minut co v nich je a druhá vybírá nejlepší tři jezdce. V tomto závodě jsem postoupil do finále, ale pro nedostatek větru se finále neodjelo. Tato disciplína neměla vliv na celkové výsledky.

Celkově jsem skončil na 7. místě, z Čechů 4.
Považuji to za velký úspěch,už pro to,že mě vyřadili dva profesionálové dělící se o 1. a 2. místo.

Nad touto disciplínou dohlížel mezinárodní rozhodčí Slovák Marek Antol, který má zkušenosti ze závodů světového poháru.

Zároveň s freestylem se odjelo i mezinárodní mistrovství republiky ve slalomu, kde se utkala také celá škála výborných jezdců.

Ačkoliv preferuji silnější vítr, závod se vydařil a je považován za první odjetý freestyle pod záštitou České republiky.

Děkuji svému klubu „No Wind Team„ Karlovy Vary za podporu.


ALOHA!

Karel Bozděch
 

« zpět